Első nap — Észak Velencéje: Stockholm óvárosa Várhatóan a hajnali órákban találkozunk a Liszt Ferenc repülőtér 2B termináljának indulási szintjén a csomagfeladó pultok előtt. Innen közvetlen járattal „Skandinávia fővárosába”, Stockholmba utazunk, ahol rögtön a Gamla Stant, a külön szigetre épült óvárost vesszük célba. Belekóstolunk a középkori, sikátorokkal tűzdelt városrész hangulatába, s megtekintjük a lenyűgöző, gótikus Storkyrkan-katedrálist (amely Stockholm legrégebbi épülete) valamint a világ legnagyobb, ma is eredeti céljára használt királyi palotájának homlokzatát, majd felkapaszkodunk a Katarinahissen kilátóteraszára, hogy felülről is megcsodálhassuk „Észak Velencéjének” megannyi szigetét.
Második nap — Észak Velencéje: Stockholm szigetvilága Reggel hajókirándulásra indulunk abba az archipelagonak nevezett övezetbe, ahol mintegy 24000 kisebb-nagyobb sziget található. A szigetvilágban hihetetlenül élénk színekkel találkozhatunk: a kék tenger, a zöld fenyők, a tipikus vörös faházak és a szikrázóan fehér hó összhangja a világ egyik leggyönyörűbb és legbékésebb vidékévé teszi ezt a tájat. Nincs két egyforma sziget vagy öböl: ahogy hajónk lassan szeli a habokat, folyamatosan újabb és újabb elbűvölő részletek bontakoznak ki előttünk. Csaknem kétórás hajókázás után kiszállunk az egyik nagyobb szigeten: van időnk sétálni egy jót, mielőtt busszal visszatérünk Stockholm belvárosába. Délután megcélozzuk a folyóparton épült, nyolcmillió téglából álló impozáns Városházát (Stadshuset), amely minden évben a Nobel-díjátadó utáni bankett színhelye is. Helyi vezetővel csodáljuk meg többek között a tizennyolcmillió mozaikdarabbal díszített Arany Báltermet, majd a Városházát elhagyva szabadprogram keretében ismerkedhetünk tovább a várossal. Érdemes bejárnunk Stockholm modern belvárosát: a T-Centralen környékét és a Hötorgetet. Este vonatra szállva Skandinávia északi részére, Lappföld felé indulunk. Az Északi-sarkkört átlépve zord szépségű arktikus táj vesz körül minket, amelyet háborítatlan fenyvesek öveznek. Ahogy a világ legészakibb személyszállító szerelvényén suhanunk a tajga fenyő- és nyírfái közt, mintha az őstermészet szívébe hatolnánk egyre beljebb...
Az éjszakát vonaton utazással töltjük.
Harmadik nap — Érkezés a fjellekbe: Kungsleden, szauna és sarki fény Vonatozásunk utolsó szakaszát a Skandináv-hegység fjell-vidékén, azaz havasi fennsíkjain, az erdőhatár magasságában tesszük meg. Délelőtt érkezünk a Sarkkörtől 200 km-re északra fekvő Abisko faluba. Felszerelésünket szállásunkon hagyva túrázni indulunk a vad és gyönyörű vidékeiről nevezetes Abisko Nemzeti Parkban: először egy befagyott folyó medrében haladunk, majd az innen induló, közel 500 km hosszú Kungsleden (Királyok Útja) első szakaszát járjuk be. Este érünk vissza szállásunkra, ahol egy jól megérdemelt hagyományos szaunázással pihenjük ki a nap fáradalmait. Az est hátralévő részét az északi fény ámulatba ejtő játékának megfigyelésével töltjük.
Negyedik nap — Csúcstúra ... és még egy kis sarki fény! Korai ébresztő után egész napos túrára indulunk az Abisko Nemzeti Parkban. Ez a csend és a természet birodalma, ahol a jégfödte meredek hegyek fenséges látványa és a tundra metszően friss levegője mind az ősi Lappföld szépségének velejárói. Felvonóval jutunk 900 m-es magasságba az Aurora Sky Station-höz, ahol a világon a legtöbb sarkifény-észlelést regisztrálják. Innen a Njulla hegy 1164 méteres csúcsát vesszük célba, ahonnan lélegzetelállító panorámát élvezhetünk a környező fjellekre, a horizontot uraló fenséges Lapportenre (Lappföld Kapuja) és a Torneträsk-tóra. Kerülőúton, a hegy túloldalán ereszkedünk le Björkliden faluba, ahonnan vonattal térünk vissza szállásunkra, hogy az est hátralévő részében átadjuk magunkat a sarkifény-idézés izgalmainak.
Gyalogtúra: táv 8 km; szint: fel 250 m, le 750 m.
Ötödik nap — Téli túra tundrán, tavon A szállásunkhoz tartozó husky-farm szánhúzó kutyáinak meglátogatása után ismét túrázni indulunk. Egy közeli réten felépített „falunak” köszönhetően megismerkedhetünk az őslakos számi nép különleges építkezési szokásaival, majd végiggyalogolunk egy káprázatos, vízesésekkel teletűzdelt kanyon mentén. Végül a vastagon befagyott Torneträsk-tó egyik szigetére látogatunk, s a tó jegén túrázunk vissza szállásunkra, hogy vasútra szállva elbúcsúzzunk a tundra csodálatos vadvilágától. Mielőtt a vonat álomba ringat minket, érdemes Kiruna kivilágított városát megcsodálni, melynek látképét a világ legnagyobb és legmodernebb vasércbányája uralja.
Az éjszakát vonaton utazással töltjük.
Hatodik nap — Észak Velencéje: Stockholm múzeumszigete Reggelre érkezünk Stockholmba. Miután csomagjainkat megőrzőbe tettük, végigsétálunk a kikötő mentén, egészen a Skanzenig: ez a komplexum magába foglal egy teljes hegyet, komplett falvakkal, felvonóval, sarkvidéki vadasparkkal — és még sorolhatnánk, mi minden található a világ legrégebbi és legnagyobb szabadtéri múzeumában! Bejárjuk Svédország összes tájegységét, s közben megismerkedünk a változatos népi építészettel és művészettel éppúgy, mint az állatvilággal. A Skanzen közvetlen szomszédságában található Stockholm talán legérdekesebb múzeuma, mely az 1628-ban elsüllyedt, majd 1961-ben megtalált hatalmas Vasa hadihajó köré épült. Körbesétáljuk a gazdag fafaragásokkal díszített hajót, majd visszatérve a belvárosba tiszteletünket tesszük Stockholm minden jóval felszerelt központi vásárcsarnokában is. Végül elhagyjuk kedvenc városunkat és a repülőtérre utazunk. Várhatóan éjfél körül érkezünk Budapestre.